XXVIII Niedziela Zwykła

  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła P: Jolancie Sobczuk; Lucynie Prus; Joannie Szastak; Joannie Rejmak. Dziękujemy za ofiarę 40 zł.
    W sobotę 15 października zapraszamy do sprzątania mieszkańców z ul. Promykowej. Rodzinę: Wawruszak; Kanon; Kędziora; Kita; Gorczyckich; Czyszewicz; Kniaziuk. Zapraszamy już od godz. 8.00.
  2. Dziękujemy P. Andrzejowi Chlebiuk za pomalowanie ścian po ostatnich pracach; dziękujemy również P. Zdzisławowi Bukszyńskiemu za wykoszenie trawy za kościołem.
  3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 16.30.
  4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje. Bóg zapłać za ofiary.
  5. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. W czasie Mszy Świętej o godz. 17.30 będziemy modlić się za wszystkich pracowników oświaty. Wyraźmy naszą wdzięczność wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. Zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy wszystkich pracowników oświaty.
  6. 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  7. Również za tydzień 16 października zapraszamy na godz. 11.30 na Akademię z okazji XXII Dnia Papieskiego przygotowaną przez dzieci młodzież naszej szkoły. Ponadto będzie prowadzony kiermasz ciasta. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup artykułów medycznych dla podopiecznych Hospicjum w Krasnymstawie.
  8. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Maryjne na nowy rok.

W tym tygodniu patronują nam:
• czwartek, 13 października – Błogosławiony Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter z Zakonu Kapucynów, gorliwy duszpasterz, założyciel wielu wspólnot zakonnych;
• sobota, 15 października – Święta Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego.


HARMONOGRAM SPOTKAŃ KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA


Polecamy artykuł o witrażach w naszym kościele parafialnym.
Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.


Serdecznie dziękujemy za liczne wpłaty na potrzeby parafii dokonane na konto parafii, dziękujemy szczególnie za zrozumienie potrzeb związanych z utrzymaniem parafii i trwającymi remontami. Wszelkie wpłaty można dokonać bezgotówkowo na konto:

PARAFIA MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ
22-150 WIERZBICA
NOWY NUMER KONTA: 38 1020 1563 0000 5702 0160 2689


WAŻNE:
Robiąc przelew /wpłatę/ na rzecz Parafii prosimy w tytule wpłaty wpisać: darowizna na cele kultu religijnego.