VI Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła P. Jolancie Cygan, Mateuszowi Cygan, Mariuszowi Stelmaszuk, Krystianowi Borowiec, Kewinowi Błaszczuk. Dziękujemy za ofiarę 110 zł.
  W sobotę 17 lutego zapraszamy do sprzątania rodziny z Wierzbicy-Osiedla. Rodzinę: Śliwińskich; Gromada; Sosnowskich; Drzazga; Watrak. Zapraszamy od godz. 8.00.
 2. Dzisiaj w kościele obchodzimy Światowy Dzień Chorych. Msza Św. z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 16.00
 3. W najbliższą środę – 14 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem.
  Msze Święte tego dnia o godz. 9:00 i 17:00.
  W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły /jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych/.
  Na mszy wieczornej poświęcenie książeczek do Nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. – serdecznie zapraszamy.
 4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa:
  Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:30;
  Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:30.

  Każdy kto bierze udział w Drodze Krzyżowej i w Gorzkich Żalach może uzyskać odpust zupełny, który może ofiarować za siebie lub za zmarłą osobę.
 5. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego ks. abp Stanisław Budzik podjął decyzję o przeprowadzeniu zbiórki pieniężnej na wsparcie osób najbardziej poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie. Zbiórka do puszek odbędzie się w Środę Popielcową we wszystkich kościołach Archidiecezji Lubelskiej.

Harmonogram spotkań kandydatów do sakramentu bierzmowania


Polecamy artykuł o witrażach w naszym kościele parafialnym.
Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.


Serdecznie dziękujemy za liczne wpłaty na potrzeby parafii dokonane na konto parafii, dziękujemy szczególnie za zrozumienie potrzeb związanych z utrzymaniem parafii i trwającymi remontami. Wszelkie wpłaty można dokonać bezgotówkowo na konto:

PARAFIA MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ
22-150 WIERZBICA
NUMER KONTA: 38 1020 1563 0000 5702 0160 2689


WAŻNE:
Robiąc przelew /wpłatę/ na rzecz Parafii prosimy w tytule wpłaty wpisać: darowizna na cele kultu religijnego.