Najświętszej Trójcy

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…)”, a także znak krzyża.
 2. W dniu dzisiejszym 32. dzieci przystąpiło do I Komunii Świętej – dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, dekorację, posprzątanie kościoła i otoczenia, oraz wykoszenie trawy. W imieniu całej społeczności parafialnej dziękujemy za ofiarę 9 600 zł jako dar na Ołtarz.
 3. W sobotą 1 czerwca zapraszamy do sprzątania mieszkańców z ul. Kasztanowej 1. Rodzinę: Kozak; Kulik; Łukasik; Jakubczak; Stałęga; Kruczyńskich. Zapraszamy już od godz. 8.00.
 4. Dziękujemy P. Łukaszowi Górnemu z Chylina Małego i jego firmie za gratisowe umycie schodów i kostki wokół kościoła.
 5. W najbliższy czwartek 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 9.00 i o godz. 11.00 po której odbędzie się procesja do 4 ołtarzy.
  W tym dniu nie ma mszy św. w kaplicach i o godz. 16.00.

  Zwracamy się z prośbą o przygotowanie ołtarzy w miejscach tradycyjnych – prosimy o sąsiedzką pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela.
  Zapraszamy do udziału w procesji: strażaków, osoby do feretronów, chorągwi i baldachimu, dzieci do sypania kwiatów, dzieci I komunijne; zapraszamy małe dzieci do dzwonków – mamy ich kilkanaście
 6. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 15.30.
 7. Dzieci I komunijne przychodzą na biały tydzień codziennie na godz. 16.30. najpierw na majówkę, potem msza św.
 8. W tym tygodniu przypada I Sobota i I Niedziela Miesiąca. W sobotę o godz. 7.00 msza w intencji KR. W niedzielę adoracja i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 9. W środę 29 maja o godz. 19.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej- zapraszamy wszystkich radnych.
 10. Rocznica I Komunii Św. dla dzieci Kl. IV odbędzie się 9 czerwca o godz. 11.30.
 11. Polecamy dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego, w którym znajduje się dekoracja na Boże Ciało

Harmonogram spotkań kandydatów do sakramentu bierzmowania


Polecamy artykuł o witrażach w naszym kościele parafialnym.
Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.


Serdecznie dziękujemy za liczne wpłaty na potrzeby parafii dokonane na konto parafii, dziękujemy szczególnie za zrozumienie potrzeb związanych z utrzymaniem parafii i trwającymi remontami. Wszelkie wpłaty można dokonać bezgotówkowo na konto:

PARAFIA MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ
22-150 WIERZBICA
NUMER KONTA: 38 1020 1563 0000 5702 0160 2689


WAŻNE:
Robiąc przelew /wpłatę/ na rzecz Parafii prosimy w tytule wpłaty wpisać: darowizna na cele kultu religijnego.