Zesłanie Ducha Świętego

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.; podczas której prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”.
  W dniu dzisiejszym 21. dzieci przystąpiło do I Komunii Świętej – dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, dekorację, posprzątanie kościoła i otoczenia, oraz wykoszenie trawy. W imieniu całej społeczności parafialnej dziękujemy za ofiarę 6 300 zł jako dar ołtarza na modernizację nagłośnienia.
 2. Dziękujemy P. Zdzisławowi Bukszyńskiemu za ofiarowanie brzózek do kościoła.
 3. W sobotę 3 czerwca kościół sprzątają rodzice i kandydaci do bierzmowania.
 4. Jutro, 29 maja, przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 9.00 i 17.00, podczas których będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.
 5. W czwartek, 1 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu obchodzimy również Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz.17.00 do wspólnej modlitwy w intencji dzieci i kapłanów.
 6. W najbliższą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas wielkanocnej Komunii Świętej.
  W tym dniu odbędzie się Wizytacja Kanoniczna naszej Parafii,
  której dokona Ks. Bp Józef Wróbel.

  Program Wizytacji:
  7.30 – Msza w Kaplicy w Staszycach – przewodniczy Ks. Biskup.
  9.00 – Msza w Kościele Parafialnym,
  Uroczyste powitanie Ks. Biskupa; sprawozdanie

  10.30 – Msza w Kaplicy w Pniównie
  12.00 – Msza w Kościele Parafialnym – przewodniczy Ks. Biskup,
  Bierzmowanie

  15.20 – Spotkanie z Radą Parafialna w sali w kościele.
  16.00 – Msza w Kościele Parafialnym.
 7. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.
 8. Dzieci I komunijne przychodzą na biały tydzień codziennie na godz. 16.30. najpierw na czerwcówkę, potem msza św.
 9. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek, I Sobota i I Niedziela Miesiąca. W piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, spowiedź od godz. 16.00; Msza I Piątkowa o 17.00. W sobotę o godz. 7.00 msza w intencji KR
 10. Spowiedź kandydatów do bierzmowania, świadków, rodziców i gości w piątek 2 czerwca o godz. 18.30

POŚWIĘCENIA PÓL
Wtorek – 30 maja – godz. 17.00 – WIERZBICA-OSIEDLE i KOL. BUSÓWNO


Polecamy artykuł o witrażach w naszym kościele parafialnym.
Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.


Serdecznie dziękujemy za liczne wpłaty na potrzeby parafii dokonane na konto parafii, dziękujemy szczególnie za zrozumienie potrzeb związanych z utrzymaniem parafii i trwającymi remontami. Wszelkie wpłaty można dokonać bezgotówkowo na konto:

PARAFIA MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ
22-150 WIERZBICA
NUMER KONTA: 38 1020 1563 0000 5702 0160 2689


WAŻNE:
Robiąc przelew /wpłatę/ na rzecz Parafii prosimy w tytule wpłaty wpisać: darowizna na cele kultu religijnego.