XXIV Niedziela Zwykła

  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła P: Bożenie Zasiadczuk; Alicji Pyzik; Urszuli Stępniak; Adamowi Winiarskiemu; Zenonowi Filipczuk; Elżbiecie Kapelusznej. Dziękujemy za ofiarę 70 zł.
    W sobotę 10 września zapraszamy do sprzątania mieszkańców z ul. Leśnej. Rodzinę: Krystiańczuk; Orlon; Zuzańskich; Olszowych; Kapelusznych; Wosk. Zapraszamy już od godz. 8.00.
  2. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem. Msza Święta w naszej świątyni tego dnia o godz. 17.00.
  3. Za tydzień taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Lublinie.
  4. W zakrystii są już do nabycia Kalendarze Maryjne na nowy rok.
  5. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.

W tym tygodniu patronują nam:
• wtorek, 13 września – Święty Jan Chryzostom (ok. 354-407) biskup Konstantynopola, wybitny kaznodzieja, doktor Kościoła;
• piątek, 16 września – Święci Korneliusz (ok. 200-253) papież, orędownik jedności Kościoła, i Cyprian (ok. 210-258), biskup Kartaginy, obaj zginęli śmiercią męczeńską.


Polecamy artykuł o witrażach w naszym kościele parafialnym.
Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom witraży Uczynki miłosierne co do duszy.
W imieniu wspólnoty Parafialnej składamy Serdeczne Bóg Zapłać.


Serdecznie dziękujemy za liczne wpłaty na potrzeby parafii dokonane na konto parafii, dziękujemy szczególnie za zrozumienie potrzeb związanych z utrzymaniem parafii i trwającymi remontami. Wszelkie wpłaty można dokonać bezgotówkowo na konto:

PARAFIA MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ
22-150 WIERZBICA
NOWY NUMER KONTA: 38 1020 1563 0000 5702 0160 2689


WAŻNE:
Robiąc przelew /wpłatę/ na rzecz Parafii prosimy w tytule wpłaty wpisać: darowizna na cele kultu religijnego.