XX Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła P: Krystynie Łysomirskiej; Stanisławie Bożek; Teresie Wawruszak; Barbarze Sidoruk. Dziękujemy za ofiarę 40 zł.
    W sobotę 20 sierpnia zapraszamy do sprzątania mieszkańców z ul. Kasztanowej 10. Rodzinę: Radomskich; Chrząstowskich; Niewiadomskich; Szwed; Stałega senior i junior; Osemek. Zapraszamy już od godz. 8.00.
  2. W poniedziałek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tradycyjnie poświęcenie ziół, kwiatów i owoców. Jest to Uroczystość nakazana, a więc każdego katolika obowiązuje w tym dniu uczestnictwo we mszy świętej. Msze św. w kościele o 9.00 i 11.30; o 08.00 – Staszyce; 10.30 – Pniówno; nie ma mszy św. popołudniowej o godz.16.00
    Odpust w Dorohuczy – suma odpustowa o godz. 12.00.
  3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Caritas.
  4. Na okres wakacji zawieszona jest Niedzielna Msza Św. o godz. 16.00
  5. Za tydzień Odpust w Syczynie. Msza na cmentarzu w sobotę 20 sierpnia o godz. 18, wcześniej o godz. 17 Różaniec.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

W tym tygodniu patronują nam:
• środa, 17 sierpnia – Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;
• sobota, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji, doktor Kościoła.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom witraży Uczynki miłosierne co do duszy.
W imieniu wspólnoty Parafialnej składamy Serdeczne Bóg Zapłać.