XV Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła P: Małgorzacie Serwin; Wiesławie Raczyńskiej; Weronice Piech. Dziękujemy za ofiarę 40 zł.
    W sobotę 16 lipca zapraszamy do sprzątania mieszkańców z ul. Kasztanowej 5. Rodzinę: Gołąb; Śmigielskich; Rejmak; Chachaj; Blicharskich; Dwojak. Zapraszamy już od godz. 8.00.
  2. Dziękujemy Oliwierowi Bakaj za wykoszenie trawy na placu kościelnym.
  3. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, a więc TACA INWESTYCYJNA.
  4. Na okres wakacji; w miesiącach lipiec i sierpień; zawieszona jest Niedzielna Msza Św. o godz. 16.00.
  5. W przyszłą niedzielę Odpust ku czci Św. Małgorzaty w Olchowcu. Suma o godz. 12.00. Msza na cmentarzu w sobotę 16 lipca o godz. 18.00, wcześniej o godz. 17.00 Różaniec.

W tym tygodniu patronują nam:
• poniedziałek, 11 lipca – Święty Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;
• wtorek, 12 lipca – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;
• środa, 13 lipca – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;
• piątek, 15 lipca – Święty Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom witraży Uczynki miłosierne co do duszy.
W imieniu wspólnoty Parafialnej składamy Serdeczne Bóg Zapłać.