XIX Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy za posprzątanie i dekorację kościoła.
2. We wtorek Odpust w Kaplicy w Staszycach ku Czci Św. Maksymiliana Marii Kolbego, msza odpustowa o godz. 18.00
3. W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tradycyjnie poświęcenie ziół, kwiatów i owoców. Jest to Uroczystość nakazana, a więc każdego katolika obowiązuje w tym dniu uczestnictwo we mszy św.
Msze św. w kościele o 9.00 i 11.30; o 08.00 – Staszyce; 10.30 – Pniówno;
nie ma mszy św. popołudniowej o godz.16.00
Odpust w Dorohuczy – suma odpustowa o godz. 12.00.
4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Centrum Charytatywne Caritas.
5. Na okres wakacji zawieszona jest Niedzielna Msza Św. o godz. 16.00.
6. Za tydzień 19 sierpnia odpust w Syczynie – suma odpustowa o godz. 12.00
7. Serdecznie zapraszamy młodych do uczestnictwa w tegorocznym diecezjalnym spotkaniu młodzieży w Garbowie w dniach 23-26 sierpnia. Program spotkania i inne szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie.


Komunikat Metropolity Lubelskiego

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Bieżący rok duszpasterski upływa pod znakiem szczególnej uwagi skierowanej w stronę młodzieży. W październiku odbędzie się w Rzymie Synod Biskupów poświęcony duszpasterstwu młodych pod hasłem: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania.” W poszczególne dni Synodu będziemy gromadzić się na modlitwie w różnych kościołach archidiecezji. Cieszymy się zapałem ewangelizacyjnym, który cechuje wielu młodych formujących się w różnych wspólnotach kościelnych. Tych młodych apostołów otaczamy modlitwą podczas tegorocznej czterdziestej Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystko po to, aby odkrywali skarb wiary, pragnęli go pomnażać i dzielić się nim z innymi. W tym celu organizowane jest także spotkanie młodych naszej archidiecezji w Garbowie. Odbędzie się ono w dniach 23-26 sierpnia pod hasłem „Teraz ON”.
Zachęcam wszystkich młodych z archidiecezji do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Przez was kieruję zaproszenie także do waszych koleżanek i kolegów, którzy z dystansem traktują Chrystusa i Jego Kościół. Zaproście ich do Garbowa i przyjedźcie razem. Serdeczną prośbę o umożliwienie młodym uczestnictwa w spotkaniu kieruję do rodziców, kapłanów, katechetów oraz liderów wspólnot formacyjnych. Niech to diecezjalne radosne święto wiary odmładza nasz Kościół i rozbudza zapał niesienia Dobrej Nowiny wszystkim ludziom. Nie ustajemy także w modlitwie o nowe i dobre powołania kapłańskie i zakonne. Niech nigdy nie braknie odważnych głosicieli wiary i wiernych świadków miłości!

Polecając was macierzyńskiemu wstawiennictwu Matki Bożej Wniebowziętej, wszystkim z serca błogosławię.

Wasz biskup Stanisław

Lublin, 10 VIII 2018 r.