XIX Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy za posprzątanie i dekorację kościoła: P. Maria Łakuta, Czesław Pułka, Zenobia Ćwir, Ryszard Michalski – dziękujemy za ofiarę 40zł. W piątek 14 sierpnia zapraszamy do sprzątania rodziny z ul. Kasztanowej 2, klatka 2: Wójcik, Koperczak, Dobosz, Zielińskich – prosimy o uzgodnienie godziny.
 2. W piątek Odpust w Kaplicy w Staszycach ku Czci Św. Maksymiliana Marii Kolbego, msza odpustowa o godz. 18.00
 3. W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tradycyjnie poświęcenie ziół, kwiatów i owoców. Jest to Uroczystość nakazana, a więc każdego katolika obowiązuje w tym dniu uczestnictwo we mszy świętej.
 4. Msze św. w kościele o 9.00 i 11.30; o 08.00 – Staszyce; 10.30 – Pniówno;
  nie ma mszy św. popołudniowej o godz.16.00
 5. Dziękczynienie za dary naszej ziemi, które otrzymaliśmy z łaski Bożej Opatrzności jest przejawem naszej chrześcijańskiej powinności. Najdoskonalszą formą dziękczynienia Bogu za Jego dary jest modlitwa, zwłaszcza ta, która jednoczy nas przy stole Eucharystii.
  Dlatego serdecznie zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną za zebrane plony, która będzie sprawowana w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w naszej świątyni parafialnej o godz. 11.30.
 6. W niedzielę 16 sierpnia odbędzie się w naszej parafii nawiedzenie kopii Obrazu MB Chełmskiej. O godz. 9.00 przywitanie Obrazu MB i msza święta; kolejna Msza o godz.11.30. Po niej możliwość indywidualnej adoracji. O godz. 20.30 Różaniec i Apel Jasnogórski żegnający Obraz.
  Można przynosić intencje, które zostaną odczytane przed modlitwą różańcową. Nie będzie mszy św. w kaplicach.
 7. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Centrum Charytatywne Caritas.
 8. Na okres wakacji zawieszona jest Niedzielna Msza Św. o godz. 16.00
 9. Bóg zapłać bezimiennie za wyplewienie klombu na parkingu; dziękujemy również Kamilowi Bukszyńskiemu za wykoszenie łąki za kościołem.
 10. Bóg zapłać za ofiary na kościół.
 11. Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto Parafii.

Serdecznie dziękujemy za liczne wpłaty na potrzeby parafii dokonane na konto parafii, dziękujemy szczególnie za zrozumienie potrzeb związanych z utrzymaniem parafii i trwającymi remontami. Wszelkie wpłaty można dokonać bezgotówkowo na konto:
PARAFIA MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ
22-150 WIERZBICA
KONTO NR : 65 8187 0004 2006 0130 0228 0004