XII Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy za posprzątanie i udekorowanie kościoła P. Juli i Stanisławie Dobosz; Teresie Matyszczuk; Irenie Winiarskich; Dorocie Stałęga; Popielnickich; Danucie i Romanowi Okapińskim.
  W sobotę 25 czerwca zapraszamy do sprzątania mieszkańców z ul. Kasztanowej 4. Rodzinę: Staińskich; Bala; Rzeszut; Wronka; Misiura; Szwed; Bukszyńskich; Kawiak; Stelmaszuk; Samborskich; Wawruszak. Zapraszamy już od godz. 8.00.
 2. Dziękujemy P. Sylwii i Piotrowi Jawornickim za nasadzenie kwiatów w nowych donicach przed kościołem.
 3. W czwartek 23 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 23 czerwca.
 4. Również w czwartek wypada zakończenie Oktawy Bożego Ciała – Msza św. o godz. 17.00. Po mszy procesja eucharystyczna wokół kościoła. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – Wierzbica Osiedle; II – Wierzbica wieś; III – Kol. Busówno; IV – Busówno; Tradycyjnie na zakończenie – poświęcenie wianuszków i uroczyste błogosławieństwo dzieci, serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi.
 5. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
 7. W Niedzielę 26 czerwca, zapraszamy młodzież klasy 7 /razem z rodzicami/, która pragnie rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, na mszę świętą o godz. 16.00, podczas której złożą swoje Deklaracje do Bierzmowania i odnowią Przyrzeczenia Chrzcielne.
 8. Dzisiejsza taca jest TACĄ INWESTYCYJNĄ – Dziękujemy za ofiary.
 9. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe codziennie o godz. 16.30.

Polecamy artykuł o witrażach w naszym kościele parafialnym.
Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom witraży Uczynki miłosierne co do duszy.
W imieniu wspólnoty Parafialnej składamy Serdeczne Bóg Zapłać.


Serdecznie dziękujemy za liczne wpłaty na potrzeby parafii dokonane na konto parafii, dziękujemy szczególnie za zrozumienie potrzeb związanych z utrzymaniem parafii i trwającymi remontami. Wszelkie wpłaty można dokonać bezgotówkowo na konto:

PARAFIA MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ
22-150 WIERZBICA
NOWY NUMER KONTA: 38 1020 1563 0000 5702 0160 2689


WAŻNE:
Robiąc przelew /wpłatę/ na rzecz Parafii prosimy w tytule wpłaty wpisać: darowizna na cele kultu religijnego.