WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

  1. Dziś przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W dniu dzisiejszym 30 dzieci przystąpiło do I Komunii Świętej. – dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, dekorację oraz posprzątanie kościoła i otoczenia, oraz wykoszenie trawy. W imieniu całej społeczności parafialnej dziękujemy za Elektroniczne Organy kupione przez rodziców jako dar ołtarza. Grają już one w naszym kościele od Niedzieli Palmowej.
  2. W sobotę 4 czerwca zapraszamy do sprzątania mieszkańców z ul. Kasztanowej 1. Rodzinę: Kozak; Kulik; Łukasik; Kruczyńskich senior i junior; Stałęga. Zapraszamy już od godz. 8.00.
  3. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz.17.00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
  4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.
  5. Dzieci I komunijne przychodzą na biały tydzień codziennie na godz. 16.30. najpierw na czerwcówkę, potem msza św.
  6. W czwartek 2 czerwca o godz. 9.00 zostanie odprawiona msza św. w Intencji Całej Społeczności Szkoły Podstawowej w Wierzbicy z racji Dnia Patrona. Podczas tej mszy zostanie poświęcony Nowy Sztandar Szkoły – Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek, I Sobota i I Niedziela Miesiąca. W piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, spowiedź od godz. 15.00; O godz. 16.00 msza ślubna; o 17.00 msza I piątkowa a po niej Nabożeństwo Czerwcowe. W sobotę o godz. 17.00 msza w intencji KR; w niedzielę adoracja i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  8. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Ta Uroczystość kończy okres Wielkanocy. Będzie to jednocześnie Pierwsza Niedziela Czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. A w naszej Gminie jest to dzień Rodziny. O godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Rodzin i Rolników Ziemi Chełmskiej. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.
  9. Rocznica I Komunii Św. dla dzieci Kl. IV odbędzie się 5 czerwca o godz. 12.00. Spowiedź w dla dzieci i rodziców w sobotę 4 czerwca od godz. 16.00.

Polecamy artykuł o witrażach w naszym kościele parafialnym.
Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom witraży Uczynki miłosierne co do duszy.
W imieniu wspólnoty Parafialnej składamy Serdeczne Bóg Zapłać.


Serdecznie dziękujemy za liczne wpłaty na potrzeby parafii dokonane na konto parafii, dziękujemy szczególnie za zrozumienie potrzeb związanych z utrzymaniem parafii i trwającymi remontami. Wszelkie wpłaty można dokonać bezgotówkowo na konto:

PARAFIA MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ
22-150 WIERZBICA
NOWY NUMER KONTA: 38 1020 1563 0000 5702 0160 2689


WAŻNE:
Robiąc przelew /wpłatę/ na rzecz Parafii prosimy w tytule wpłaty wpisać: darowizna na cele kultu religijnego.