VIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś ósma niedziela zwykła w roku liturgicznym. Każda niedziela to dzień spotkania z Panem w tajemnicy Eucharystii, wytchnienia od codziennych obowiązków oraz pogłębienia relacji z najbliższymi
 2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła P. Mateuszowi i Jolancie Cygan; Anecie Torbiczuk; Przemysławowi Mazurek; Zofii Gajdemskiej; Ewie Guz; Kewinowi Błaszczuk. Dziękujemy za ofiarę 110 zł.
  W sobotą 5 marca zapraszamy do sprzątania Rodzinę: Stelmaszuk; Śliwińskich; Gromada; Sosnowskich; Drzazga. Zapraszamy już od godz. 8:00.
 3. Dziś trwa zbiórka ofiar do puszki Caritas na Pomoc Uchodźcom Wojennym
 4. Pani Wójt Gminy Wierzbica wystosowała pilny Apel – prosimy się z nim zapoznać tutaj.
 5. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Ten gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia o godz. 9:00 i 17:00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
 6. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa:
  Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:30;
  Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:30.
  Każdy kto bierze udział w Drodze Krzyżowej i w Gorzkich Żalach może uzyskać odpust zupełny, który może ofiarować za siebie lub za zmarłą osobę.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek, I Sobota i I Niedziela Miesiąca. W czwartek msza o godz. 17:00 a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania. W piątek o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, spowiedź od godz. 16:00; o 16:30 Droga Krzyżowa. W sobotę o godz. 7:00 msza w intencji KR; w niedzielę adoracja i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 8. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która będzie od dnia 28 lutego do dnia 3 marca do godziny 15:00 /wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu/. Miejsce składania sprzętu zostało wyznaczone na parkingu w rogu przy kapliczce, pod słupem. Przychody z pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy.
 9. W tym tygodniu patronują nam:
  sobota, 4 marca – Święty Kazimierz (1458-1483), królewicz, wielki czciciel Maryi

Polecamy artykuł o witrażach w naszym kościele parafialnym.
Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom witraży Uczynki miłosierne co do duszy.
W imieniu wspólnoty Parafialnej składamy Serdeczne Bóg Zapłać.


Serdecznie dziękujemy za liczne wpłaty na potrzeby parafii dokonane na konto parafii, dziękujemy szczególnie za zrozumienie potrzeb związanych z utrzymaniem parafii i trwającymi remontami. Wszelkie wpłaty można dokonać bezgotówkowo na konto:

PARAFIA MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ
22-150 WIERZBICA
NOWY NUMER KONTA: 38 1020 1563 0000 5702 0160 2689


WAŻNE:
Robiąc przelew /wpłatę/ na rzecz Parafii prosimy w tytule wpłaty wpisać: darowizna na cele kultu religijnego.