VII Niedziela Zwykła

Apel Metropolity Lubelskiego o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie

Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!
Odpowiadając na zachętę Ojca świętego i apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – proszę wszystkich diecezjan o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie. Zachęcam, aby najbliższy tydzień stał się szczególnym czasem solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami.
Wspominajmy ich w Modlitwie powszechnej. Niech miejscowe grupy i wspólnoty podejmą modlitwę w parafiach. Proszę również, aby przez najbliższy tydzień na zakończenie każdej Mszy Świętej odśpiewane były suplikacje o odsunięcie widma wojny, która zawsze niesie śmierć i zniszczenie.
W tym trudnym dziejowym momencie okażmy solidarność i jedność. Zewnętrznym wyrazem naszego zaangażowania będzie podświetlenie przez cały tydzień Wieży Trynitarskiej w Lublinie barwami Ukrainy.
Na czas podjętej modlitwy z serca błogosławię

                 Wasz biskup Stanisław
 1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.
 2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła P. Aleksandrze, Henryce i Adamowi Książek; Wandzie Sidorowskiej; Iwonie Kozak; Joannie Malczewskiej; Renacie Łopatniuk. Dziękujemy za ofiarę 90 zł.
  W sobotą 26 lutego zapraszamy do sprzątania rodziny z ul. Świerkowej. Rodzinę: Cygan; Torbiczuk; Mazurek; Gajdemskich; Guz; Błaszczuk. Zapraszamy już od godz. 8.00.
 3. Dziękujemy naszym Strażakom: Mariuszowi Misiura; Adrianowi Iwaniuk; Czarkowi Kucharskiemu; Kubie Małocha; Kacprowi Bobrzyńskiemu; Igorowi Kot; Mirosławowi Błażejewicz; Adamowi Roman za odkurzenie kościoła z pajęczyn.
 4. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Za zrozumienie i ofiary dziękujemy.
 5. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele powszechnym.
 6. Kustosz Sanktuarium Ks. Andrzej Sternik zaprasza na „Noc modlitwy o pokój i błogosławieństwo dla Polski i Świata”, które odbędzie się z 26 /początek o godz. 20:30/ na 27 lutego w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej. Szczegóły w gablocie przed kościołem.
 7. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która będzie od dnia 28 lutego do dnia 3 marca do godziny 15:00 /wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu/. Miejsce składania sprzętu zostało wyznaczone na parkingu w rogu przy kapliczce, pod słupem. Przychody z pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy.
 8. W tym tygodniu patronują nam:
  • środa, 23 lutego – Święty Polikarp (I/II w.), uczeń Świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę

Polecamy artykuł o witrażach w naszym kościele parafialnym.
Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom witraży Uczynki miłosierne co do duszy.
W imieniu wspólnoty Parafialnej składamy Serdeczne Bóg Zapłać.


Serdecznie dziękujemy za liczne wpłaty na potrzeby parafii dokonane na konto parafii, dziękujemy szczególnie za zrozumienie potrzeb związanych z utrzymaniem parafii i trwającymi remontami. Wszelkie wpłaty można dokonać bezgotówkowo na konto:

PARAFIA MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ
22-150 WIERZBICA
NOWY NUMER KONTA: 38 1020 1563 0000 5702 0160 2689


WAŻNE:

Robiąc przelew /wpłatę/ na rzecz Parafii prosimy w tytule wpłaty wpisać: darowizna na cele kultu religijnego.