Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. W dniu dzisiejszym 28 dzieci przystąpiło do pierwszej komunii św. – dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, dekorację oraz posprzątanie kościoła i otoczenia. Dziękujemy także za ofiarowane: 2 stuły i 2 ornaty.
2. W najbliższy czwartek 31 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
Msze św. o godz. 9.00 i o godz. 11.00 po której odbędzie się procesja do 4 ołtarzy.
W tym dniu nie ma mszy św. w kaplicach i o godz. 16.00. Zwracamy się z prośbą o przygotowanie ołtarzy w miejscach tradycyjnych – prosimy o sąsiedzką pomoc w przygotowaniu ołtarzy.
Ofiary z Bożego Ciała przeznaczone są na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.
Zapraszamy do udziału w procesji: osoby do feretronów, chorągwi i baldachimu, dzieci do sypania kwiatów,
W przeddzień, w środę prosimy o posprzątanie kościoła.
3. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 15.30.
4. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą na biały tydzień codziennie na godz. 16.30 – najpierw na majówkę, potem msza św.
5. Rocznica I Komunii Św. dla dzieci klas IV odbędzie się w najbliższą niedzielę 3 czerwca podczas mszy św. o godz. 11.30, spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę 2 czerwca o godz. 8.00
7. W tym tygodniu przypada I Piątek; I Sobota i I Niedziela Miesiąca. W piątek od godz. 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, msza o 17.00; w sobotę o godz. 7.00 msza w intencji Kół Różańcowych;
8. Prasa: Gość Niedzielny, Niedziela – w niej jest obszerny artykuł z wizytacji, są również zdjęcia zrobione w kaplicy w Staszycach i Pniównie.