Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…)”, a także znak krzyża.
 2. W dniu dzisiejszym 30 młodych przystąpiło do bierzmowania – dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, dekorację, posprzątanie kościoła i otoczenia, oraz wykoszenie trawy. W imieniu całej społeczności parafialnej dziękujemy za ofiarę 8 550 zł jako dar ołtarza na modernizację nagłośnienia.
  W sobotę 10 czerwca zapraszamy do sprzątania mieszkańców z Busówna. Rodzinę: Bartosiak; Broneckich; Karczewskich; Korniak; Stasiuk; Czochara. Zapraszamy już od godz. 8.00.
 3. Dziękujemy pralni P. Katarzyny Hanc za bezpłatne upranie ornatów i stół.
 4. W najbliższy czwartek 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 9.00 i o godz. 11.00 po której odbędzie się procesja do 4 ołtarzy.
  W tym dniu nie ma mszy św. w kaplicach i o godz. 16.00. Zwracamy się z prośbą o przygotowanie ołtarzy w miejscach tradycyjnych – prosimy o sąsiedzką pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela.
  Zapraszamy do udziału w procesji: osoby do feretronów, chorągwi i baldachimu, dzieci do sypania kwiatów, dzieci I komunijne; zapraszamy małe dzieci do dzwonków – mamy ich kilkanaście
 5. Rocznica I Komunii Św. dla dzieci Kl. IV odbędzie się 11 czerwca o godz. 11.30. Spotkanie i próba w piątek 9 czerwca o godz. 17.30. Spowiedź w dla dzieci i rodziców w sobotę 10 czerwca o godz. 17.30.
 6. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

Polecamy artykuł o witrażach w naszym kościele parafialnym.
Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.


Serdecznie dziękujemy za liczne wpłaty na potrzeby parafii dokonane na konto parafii, dziękujemy szczególnie za zrozumienie potrzeb związanych z utrzymaniem parafii i trwającymi remontami. Wszelkie wpłaty można dokonać bezgotówkowo na konto:

PARAFIA MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ
22-150 WIERZBICA
NUMER KONTA: 38 1020 1563 0000 5702 0160 2689


WAŻNE:
Robiąc przelew /wpłatę/ na rzecz Parafii prosimy w tytule wpłaty wpisać: darowizna na cele kultu religijnego.