Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…)”, a także znak krzyża.
  2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła P. Czesławowi Pułka; Zenobii Ćwir; Ryszardowi Michalskiemu; Mariannie Łakuta; Dorocie Wójcik; Marcie Koperczak. Dziękujemy za ofiarę 60 zł.
    W sobotę 18 czerwca zapraszamy do sprzątania mieszkańców z ul. Kasztanowej 2. Rodzinę: Dobosz; Zielińskich; Kocińskich; Matyszczuk; Winiarskich; Stałęga; Popielnickich; Okapińskich. Zapraszamy już od godz. 8.00.
  3. W najbliższy czwartek 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 9.00 i o godz. 11.00 po której odbędzie się procesja do 4 ołtarzy.
    W tym dniu
    nie ma mszy św. w kaplicach i o godz. 16.00. Zwracamy się z prośbą o przygotowanie ołtarzy w miejscach tradycyjnych – prosimy o sąsiedzką pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela.
    Zapraszamy do udziału w procesji: osoby do feretronów, chorągwi i baldachimu, dzieci do sypania kwiatów, dzieci I komunijne; zapraszamy małych chłopców do dzwonków – mamy ich kilkanaście
  4. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, a więc TACA INWESTYCYJNA.
  5. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
  6. Zapraszamy młodzież klasy 7 /razem z rodzicami/, która pragnie rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, o zapisanie się na listę kandydatów. Zapisy w Poniedziałek; Środę; Piątek w kancelarii po godz. 17.30.
  7. Prasa: Polecamy Gościa Extra, który poświęcony jest cudom eucharystycznym.

W tym tygodniu patronują nam:
• poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;
• środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;
• piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom witraży Uczynki miłosierne co do duszy.
W imieniu wspólnoty Parafialnej składamy Serdeczne Bóg Zapłać.