Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.
 2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą.
 3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła P. Stanisławie Tabor, Marzenie Szachun, Wandzie Sidorowskiej, Stefanowi Kędzierawskiemu, Teresie Gołka. Dziękujemy za ofiarę 50 zł.
  W sobotę 30 kwietnia zapraszamy do sprzątania mieszkańców z ul. Parkowej 1. Rodzinę: Matysiak; Łakuta; Bednarek; Skuza; Forysiuk; Hanc; Romaniuk. Zapraszamy już od godz. 8.00.
 4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje i ogrzewanie kościoła.
 5. Odpust Parafialny ku Czci Św. Wojciecha obchodzić będziemy już za tydzień w Niedzielę 1 maja; Msze św. o godz. 9.00 i 12.00, podczas której Strażacy obchodzić będą swoje święto na cześć Św. Floriana. Słowo Boże w tym będzie głosił Ks. Sylwester Brzozowski pracownik Kurii Metropolitalnej w Lublinie.
  Nie ma mszy w kaplicach i o godz. 16.00.
 6. W sobotę przed odpustem o godz. 18.30 w kościele będzie odprawiona msza św. za zmarłych; wcześniej o godz. 18.00 modlitwa różańcowa w ich intencji. Na stoliku pod chórem są kartki wypominkowe.
 7. W tym tygodniu patronują nam:
  • poniedziałek, 25 kwietnia – Święty Marek Ewangelista (I/II w.), bliski współpracownik Świętego Pawła;
  • wtorek, 26 kwietnia – Święty Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, patron Polski;
  • piątek, 29 kwietnia – Święta Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.

Polecamy artykuł o witrażach w naszym kościele parafialnym.
Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom witraży Uczynki miłosierne co do duszy.
W imieniu wspólnoty Parafialnej składamy Serdeczne Bóg Zapłać.


Serdecznie dziękujemy za liczne wpłaty na potrzeby parafii dokonane na konto parafii, dziękujemy szczególnie za zrozumienie potrzeb związanych z utrzymaniem parafii i trwającymi remontami. Wszelkie wpłaty można dokonać bezgotówkowo na konto:

PARAFIA MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ
22-150 WIERZBICA
NOWY NUMER KONTA: 38 1020 1563 0000 5702 0160 2689


WAŻNE:
Robiąc przelew /wpłatę/ na rzecz Parafii prosimy w tytule wpłaty wpisać: darowizna na cele kultu religijnego.