Matki Bożej Częstochowskiej

Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne

    Umiłowani w Chrystusie Panu!

    Czterdzieści lat temu miała miejsce koronacja Cudownej Figury Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Odbyła się ona w siedemsetlecie objawień, 10 września 1978 r., dwa tygodnie po wyborze papieża Jana Pawła I i pięć tygodni przed wyborem na Piotrowy tron arcybiskupa krakowskiego Karola Wojtyły. Koronacji dokonał biskup lubelski Bolesław Pylak. Mimo deszczowego dnia na placu Maryjnym zgromadziły się tysiące wiernych z diecezji lubelskiej i z sąsiednich diecezji.

        Główne uroczystości rocznicowe będą miały miejsce w Wąwolnicy, w niedzielę 2 września. O godz. 12.00 rozpocznie się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem księdza kardynała Stanisława Dziwisza. Homilię wygłosi ksiądz biskup radomski Henryk Tomasik.

        W Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w sobotę 8 września, zgromadzimy się na Górze Chełmskiej, wdzięczni za ogłoszenie 30 lat temu tamtejszej świątyni Bazyliką. O godz. 11.30 sprawować będziemy Eucharystię pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza  z Mińska na Białorusi, który wygłosi także Słowo Boże.

        W obu sanktuariach podziękujemy za ofiarną pracę rolników i sadowników. Pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe jako wyraz naszej wdzięczności wobec Boga za dzieło stworzenia powierzone trosce i odpowiedzialności człowieka.

    W oczekiwaniu na obfite owoce pielgrzymowania Maryjnym szlakiem, z serca wszystkim błogosławię.

Wasz biskup Stanisław

Lublin, 23 sierpnia 2018 r.


Ogłoszenia

  1. Dziękujemy za posprzątanie i dekorację kościoła.
  2. Na okres wakacji zawieszona jest Niedzielna Msza Św. o godz. 16.00.
  3. W tym tygodniu przypada I Sobota i I Niedziela miesiąca. W sobotę o godz. 7.00 msza w intencji KR;
  4. Za tydzień odbędą się Gminne Dożynki – Msza dożynkowa o godz. 13.00 w Amfiteatrze;
  5. Za tydzień zbiórka ofiar do puszki na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej.
  6. Prosimy aby rodzice zakupili podręczniki do nauki religii razem z innymi podręcznikami – są dostępne w księgarniach. Jednocześnie informujemy, że msza na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 3 września o godz. 8.00.
  7. Dziękujemy za ofiary na kościół.