IX Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Dorocie Stepaniuk, Joannie Dziaczkowskiej, Katarzynie Kita, Jolancie Stepczuk, Lucynie Głuchowskiej, Bogumile Głuchowskiej. Dziękujemy za ofiarę 60 zł.
2. Jeszcze raz, Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które włączyły się oprawę procesji Bożego Ciała: czytającym, śpiewającym, Panom Janowi Bednarkowi i Zdzisławowi Bukszyńskiemu – asystującym księdzu, niosącym chorągwie i feretrony, krzyż, nagłośnienie, strażakom, paniom ze świecami, dzieciom, ministrantom, organiście, Pani katechetce, ks. Grzegorzowi.
3. Dziękujemy rodzicom Dzieci Rocznicowych Komunii św. z klas IV za ofiarę DAR OŁTARZA naczynie lawaterz przy tabernakulum.
4. W czwartek wypada zakończenie Oktawy Bożego Ciała – Msza św. o godz. 17.00. Po mszy procesja eucharystyczna wokół kościoła. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – Wierzbica Osiedle; II – Wierzbica wieś; III – Kol. Busówna; IV – Busówna; Tradycyjnie na zakończenie – poświęcenie wianuszków i uroczyste błogosławieństwo dzieci, serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi.
5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 16.30 czerwcówka, msza św. o godz. 17.00; w sobotę przypada Święto Niepokalanego Serca NMP, o godz. 16.30 czerwcówka po niej msza o godz. 17.00.
6. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 15.30.
7. Dziś trwa zbiórka ofiar do puszki na Świątynię Opatrzności w Warszawie.
8. Za tydzień taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Lublinie.
9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
Zapowiedź pierwsza:
Paweł Dworak z Kuliga Par. Olchowiec
i Agnieszka Miszczak z Chylina Małego Par. Tut.
Jeżeli ktoś zna przeszkody uniemożliwiające zawarcie małżeństwa prosimy o zgłoszenie ich w kancelarii.

Komunikat Metropolity Lubelskiego
zapraszający na Marsz Życia i Rodziny

Umiłowani w Chrystusie Panu!
W niedzielę 10 czerwca ulicami Lublina przejdzie Marsz Życia i Rodziny pod hasłem „Dziękuję, że żyję”. Organizatorami tegorocznego marszu są Fundusz Obrony Życia i Centrum Jana Pawła II. Tegoroczny przebieg wydarzenia będzie miał nieco inny charakter niż w poprzednich latach.
Rozpocznie go Eucharystia o godz. 15.00 na placu przed kościołem akademickim KUL. O godzinie 16.00 wyruszy marsz z uniwersytetu w kierunku Placu Zamkowego. O godzinie 17.15 rozpocznie się tam piknik rodzinny, w ramach którego wystąpi Majka Jeżowska. Poza koncertem przewidziane jest wiele atrakcji dla dzieci oraz podsumowanie akcji „Selfie dla życia”.
W czasie marszu będziemy zbierać pieniądze na fundusz „Dobrze, że żyjesz”, przeznaczony dla potrzebujących dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. 10 czerwca Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się również w Puławach i w Chełmie. Proszę duszpasterzy o pomoc w zorganizowaniu przejazdu dla osób chcących uczestniczyć w tym wydarzeniu. Warto wziąć w nim udział, aby publicznie wyrazić wdzięczność za dar życia i rodziny oraz przyłączyć się do wielkiej wspólnoty ludzi dzielących te same wartości.

Z modlitwą i błogosławieństwem
Wasz biskup Stanisław