IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”.
  2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Rodzinie Urszuli Burlik; Andrzejowi Iwaniuk; Iwonie Libera; Elżbiecie Mularczuk; Idze, Euzebiuszowi, Urszuli Nyszko. Dziękujemy za ofiarę 50 zł.
    W sobotą 2 kwietnia zapraszamy do sprzątania Rodziny ul. Lubelskiej 11. Rodzinę: Mroczek; Zubala; Dumin; Haratym; Nowik. Zapraszamy już od godz. 11.00 po mszy rekolekcyjnej
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa:
    Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30;
    Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30.
  4. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie 30 minut przed każdą Mszą Świętą wieczorną. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty.
  5. W tym tygodniu przypada I Piątek, I Sobota i Niedziela Miesiąca. Są to dni naszych rekolekcji.
    W piątek o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 16:30 Droga Krzyżowa.
    W sobotę o godz. 10.00 msza w intencji KR;
  6. Pod chórem na stoliku są do nabycia BARANKI WIELKANOCNE CARITAS na stół wielkanocny w cenie 7 zł.
  7. Zwracamy się z prośbą o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, pod chórem znajduje się puszka, ofiary będą również zbierane podczas Drogi Krzyżowej tak jak w ubiegłych latach. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się już w tym tygodniu w piątek, przeprowadzi je Ks. Jerzy Ćwik pracownik Sądu Metropolitalnego w Lublinie. Przyszła Niedzielna taca jest wyrazem wdzięczności rekolekcjoniście za wygłoszone rekolekcje.

PROGRAM REKOLEKCJI

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom witraży Uczynki miłosierne co do duszy.
W imieniu wspólnoty Parafialnej składamy Serdeczne Bóg Zapłać.