IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”.
 2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Rodzinie Urszuli Burlik; Andrzejowi Iwaniuk; Iwonie Libera; Elżbiecie Mularczuk; Idze, Euzebiuszowi, Urszuli Nyszko. Dziękujemy za ofiarę 50 zł.
  W sobotą 2 kwietnia zapraszamy do sprzątania Rodziny ul. Lubelskiej 11. Rodzinę: Mroczek; Zubala; Dumin; Haratym; Nowik. Zapraszamy już od godz. 11.00 po mszy rekolekcyjnej
 3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa:
  Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30;
  Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30.
 4. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie 30 minut przed każdą Mszą Świętą wieczorną. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty.
 5. W tym tygodniu przypada I Piątek, I Sobota i Niedziela Miesiąca. Są to dni naszych rekolekcji.
  W piątek o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 16:30 Droga Krzyżowa.
  W sobotę o godz. 10.00 msza w intencji KR;
 6. Pod chórem na stoliku są do nabycia BARANKI WIELKANOCNE CARITAS na stół wielkanocny w cenie 7 zł.
 7. Zwracamy się z prośbą o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, pod chórem znajduje się puszka, ofiary będą również zbierane podczas Drogi Krzyżowej tak jak w ubiegłych latach. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się już w tym tygodniu w piątek, przeprowadzi je Ks. Jerzy Ćwik pracownik Sądu Metropolitalnego w Lublinie. Przyszła Niedzielna taca jest wyrazem wdzięczności rekolekcjoniście za wygłoszone rekolekcje.

PROGRAM REKOLEKCJI


Polecamy artykuł o witrażach w naszym kościele parafialnym.
Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom witraży Uczynki miłosierne co do duszy.
W imieniu wspólnoty Parafialnej składamy Serdeczne Bóg Zapłać.


Serdecznie dziękujemy za liczne wpłaty na potrzeby parafii dokonane na konto parafii, dziękujemy szczególnie za zrozumienie potrzeb związanych z utrzymaniem parafii i trwającymi remontami. Wszelkie wpłaty można dokonać bezgotówkowo na konto:

PARAFIA MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ
22-150 WIERZBICA
NOWY NUMER KONTA: 38 1020 1563 0000 5702 0160 2689


WAŻNE:
Robiąc przelew /wpłatę/ na rzecz Parafii prosimy w tytule wpłaty wpisać: darowizna na cele kultu religijnego.