IV Niedziela Wielkanocna

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.
  2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła P. Magdalenie i Małgorzacie Buch; Edycie Sidoruk; Małgorzacie Kazińskiej; Krystynie Biszczan; Alinie Czuba; Helenie Bożek. Dziękujemy za ofiarę 50 zł.
    W sobotę 14 maja zapraszamy do sprzątania mieszkańców z ul. Kasztanowej 1. Rodzinę: Śmigielskich; Kaszczuk; Winiarskich; Seroka; Guz; Wawruszak. Zapraszamy już od godz. 8.00.
  3. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 16.30, w niedzielę o godz.15.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
  4. W czwartek 12 maja w naszej parafii odbędzie się spotkanie Katechetów z całego Dekanatu. W tym dniu majówka o 17.30 a msza św. o godz. 18.00
  5. Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto Parafii oraz składane z racji życzeń świątecznych.
  6. W tym tygodniu patronują nam:
    • poniedziałek, 9 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski;
    • sobota, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom witraży Uczynki miłosierne co do duszy.
W imieniu wspólnoty Parafialnej składamy Serdeczne Bóg Zapłać.