IV Niedziela Adwentu

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: P. Krystynie Gniszka; Lilianie Nadolskiej; Alinie Papciak; Kazimierze Siwiela; Barbarze Soszyńskiej. Dziękujemy za ofiarę 50 zł.
    W czwartek 24 grudnia zapraszamy do sprzątania rodziny z Władysławowa: Rodzinę Zauder; Kasjan; Iwaniuk; Lipiec; Wojewódzkich; Wolanciuk. Zapraszamy od godz. 9.00.
  2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościół.
  3. W Środę o godz. 7.00 ostatnie Roraty.
  4. 24 grudnia w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 8.00 zostanie odprawiona msza św. za zmarłych zatytułowana „Wigilia ze zmarłymi”. Ta modlitwa jest wspomnieniem tych, których brakuje przy wigilijnym stole. Imiona i nazwiska zmarłych zgłaszamy w zakrystii.
    o 24.00 Pasterka, ofiary z tacy przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
  5. W Boże Narodzenie Msze św. tylko w kościele o godz. 8.00; 9.00; 10.30 i 11.30 nie ma mszy o godz. 16.00.
  6. 26 grudnia św. Szczepana pierwszego męczennika, msze św. o godz. 9.00 i 11.30 oraz w kaplicach,
    nie ma mszy o godz.16.00; taca przeznaczona jest na KUL; poświęcenie owsa.
  7. Najbliższa niedziela, to Niedziela – Św. Rodziny – zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na mszę św. o godz. 11.30 podczas której będzie udzielone błogosławieństwo małym dzieciom.
  8. Bóg zapłać za ofiary na kościół: bezimienne: 100 zł, 50 zł; 2 x 200 zł; 500 zł;
  9. Dziękujemy za ofiary wpłacone na konto parafii.

Komunikat Kurii Metropolitalnej ws. kolędy

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, mając na względzie bezpieczeństwo zarówno wiernych, jak i duszpasterzy, po konsultacji przeprowadzanej podczas Konferencji Księży Dziekanów, informujemy, iż w tym roku nie będzie w Archidiecezji Lubelskiej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.
Nie wykluczamy jednak posługi pobłogosławienia nowych domów na specjalne zaproszenie rodziny i oczywiście odwiedzania chorych.
Duszpasterzy zachęcamy do modlitwy w intencji wiernych i umożliwienie im przystępowania do Sakramentu Pokuty w okresie przedświątecznym. Do wiernych apelujemy, aby chętnie – w miarę łagodzenia norm sanitarnych – gromadzili się na Eucharystii.
Zachęcamy też do uczestnictwa w Mszach Świętych w dni powszednie.
Grupy wiernych z parafii mogłyby wtedy otrzymać błogosławieństwo kapłańskie związane tradycyjnie z kolędą.
ks. dr Krzysztof Kwiatkowski
Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Lublinie

KONTO NR : 65 8187 0004 2006 0130 0228 0004

Robiąc przelew /wpłatę/ na rzecz Parafii prosimy  w tytule wpłaty wpisać: darowizna na cele kultu religijnego.