III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.
 2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Rodzinie Chlebiuk; Justynie Szwed; Jadwidze i Bogdanowi Siudziak. Dziękujemy za ofiarę 60 zł.
  W sobotą 26 marca zapraszamy do sprzątania Rodziny i wszystkich mieszkańców z ul. Bocznej 2; Zapraszamy już od godz. 8:00
 3. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Za zrozumienie i ofiary dziękujemy.
 4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa:
  Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30;
  Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30.
 5. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie 30 minut przed każdą Mszą Świętą wieczorną. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty.
 6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w dniach 1 – 3 kwietnia b.r. wygłosi je Ks. Jerzy Ćwik pracownik Sądu Metropolitalnego w Lublinie.
 7. Zwracamy się z prośbą o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, pod chórem znajduje się puszka, ofiary będą również zbierane podczas Drogi Krzyżowej tak jak w ubiegłych latach. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9:00 i 17:00; Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. To także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.
 9. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Grobu: K.R. MB Ostrobramskiej z Wierzbicy – 180 zł;

Polecamy artykuł o witrażach w naszym kościele parafialnym.
Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom witraży Uczynki miłosierne co do duszy.
W imieniu wspólnoty Parafialnej składamy Serdeczne Bóg Zapłać.


Serdecznie dziękujemy za liczne wpłaty na potrzeby parafii dokonane na konto parafii, dziękujemy szczególnie za zrozumienie potrzeb związanych z utrzymaniem parafii i trwającymi remontami. Wszelkie wpłaty można dokonać bezgotówkowo na konto:

PARAFIA MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ
22-150 WIERZBICA
NOWY NUMER KONTA: 38 1020 1563 0000 5702 0160 2689


WAŻNE:
Robiąc przelew /wpłatę/ na rzecz Parafii prosimy w tytule wpłaty wpisać: darowizna na cele kultu religijnego.