III Niedziela Wielkiego Postu

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.
  2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Rodzinie Chlebiuk; Justynie Szwed; Jadwidze i Bogdanowi Siudziak. Dziękujemy za ofiarę 60 zł.
    W sobotą 26 marca zapraszamy do sprzątania Rodziny i wszystkich mieszkańców z ul. Bocznej 2; Zapraszamy już od godz. 8:00
  3. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Za zrozumienie i ofiary dziękujemy.
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa:
    Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30;
    Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30.
  5. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie 30 minut przed każdą Mszą Świętą wieczorną. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty.
  6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w dniach 1 – 3 kwietnia b.r. wygłosi je Ks. Jerzy Ćwik pracownik Sądu Metropolitalnego w Lublinie.
  7. Zwracamy się z prośbą o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, pod chórem znajduje się puszka, ofiary będą również zbierane podczas Drogi Krzyżowej tak jak w ubiegłych latach. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9:00 i 17:00; Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. To także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.
  9. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Grobu: K.R. MB Ostrobramskiej z Wierzbicy – 180 zł;

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom witraży Uczynki miłosierne co do duszy.
W imieniu wspólnoty Parafialnej składamy Serdeczne Bóg Zapłać.