I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.
  2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła P. Mariuszowi Stelmaszuk; Aleksandrze i Anecie Śliwińskiej; Rodzinie Gromada; Kacprowi i Marcie Sosnowskiej; Rodzinie Drzazga. Dziękujemy za ofiarę 100 zł.
    W sobotą 12 marca zapraszamy do sprzątania Rodzinę: Watrak; Kozak Jakielczyk; P. Juzakowską i P. Śmigielską. Zapraszamy już od godz. 8:00.
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa:
    Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30;
    Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30.

Każdy kto bierze udział w Drodze Krzyżowej i w Gorzkich Żalach może uzyskać odpust zupełny, który może ofiarować za siebie lub za zmarłą osobę.
  4. Zwracamy się z prośbą o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, pod chórem znajduje się puszka, liczymy na aktywność KR i nie tylko, ofiary będą również zbierane podczas Drogi Krzyżowej tak jak w ubiegłych latach. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
  6. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.
  7. Informujemy, że nauki dla narzeczonych rozpoczną się w sobotę 12 marca, mszą świętą o godz. 17:00. Prosimy, aby pary, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa zgłosiły się do kancelarii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom witraży Uczynki miłosierne co do duszy.
W imieniu wspólnoty Parafialnej składamy Serdeczne Bóg Zapłać.