Akcja: Grosza daj Kościołowi! – pamiętajmy o potrzebach wspólnoty

Szczegóły na:

https://www.facebook.com/events/313817012922748/?notif_t=plan_user_invited¬if_id=1584632870894242

„W związku z pandemią koronawirusa istnieje ryzyko, że wpływy finansowe wielu parafii znacznie zmaleją” – piszą organizatorzy facebookowej akcji, mającej na celu finansowe wsparcie Kościoła w tym trudnym czasie. Zachęcają wiernych do wspierania swoich parafii, dodając, że jest to także realizacja 5. przykazania kościelnego.

„W związku pandemią koronawirusa wiele osób zdecydowało się skorzystać z dyspensy od fizycznego uczestnictwa w Mszy Świętej. W związku z tym istnieje ryzyko, że wpływy finansowe wielu parafii znacznie zmalały” – informują inicjatorzy tego oddolnego facebookowego wydarzenia: Jan Rakowski i Przemek Majkowski.

„Pamiętajmy o konieczności wsparcia naszego Kościoła i naszych księży, którzy na co dzień posługują nam sakramentami i swoją obecnością! Koszty remontów, ogrzewania, samodzielne odprowadzanych składek emerytalnych, koszty pensji organisty itp. wbrew obiegowym opiniom często zabierają większość datków, a w obecnej sytuacji nasze wsparcie jest szczególnie ważne” – wyjaśniają.

Informują, że numery kont są zwykle dostępne na stronach internetowych parafii i to tam należy kierować przelew. Przypominają, że „darowizna na cele kultu religijnego”, umożliwia uzyskanie zwolnienia podatkowego do wysokości 6% rocznego dochodu.

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-darowizna-na-cele-kultu-religijnego-wszystko-co-warto-wiedziec

PARAFIA

MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ

22-150 WIERZBICA

KONTO NR : 65  8187 0004  2006  0130  0228  0004