VIII Niedziela Zwykła

1. Dziś ósma niedziela zwykła w roku liturgicznym. Każda niedziela to dzień spotkania z Panem w tajemnicy Eucharystii, wytchnienia od codziennych obowiązków oraz pogłębienia relacji z najbliższymi
  2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła P. Mateuszowi i Jolancie Cygan; Anecie Torbiczuk; Przemysławowi Mazurek; Zofii Gajdemskiej; Ewie Guz; Kewinowi Błaszczuk. Dziękujemy za ofiarę 110 zł.
    W sobotą 5 marca zapraszamy do sprzątania Rodzinę: Stelmaszuk; Śliwińskich; Gromada; Sosnowskich; Drzazga. Zapraszamy już od godz. 8:00.
  3. Dziś trwa zbiórka ofiar do puszki Caritas na Pomoc Uchodźcom Wojennym
  4. Pani Wójt Gminy Wierzbica wystosowała pilny Apel – prosimy się z nim zapoznać tutaj.
  5. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Ten gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia o godz. 9:00 i 17:00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  6. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa:
    Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:30;
    Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:30.
    Każdy kto bierze udział w Drodze Krzyżowej i w Gorzkich Żalach może uzyskać odpust zupełny, który może ofiarować za siebie lub za zmarłą osobę.
  7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek, I Sobota i I Niedziela Miesiąca. W czwartek msza o godz. 17:00 a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania. W piątek o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, spowiedź od godz. 16:00; o 16:30 Droga Krzyżowa. W sobotę o godz. 7:00 msza w intencji KR; w niedzielę adoracja i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  8. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która będzie od dnia 28 lutego do dnia 3 marca do godziny 15:00 /wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu/. Miejsce składania sprzętu zostało wyznaczone na parkingu w rogu przy kapliczce, pod słupem. Przychody z pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy.
  9. W tym tygodniu patronują nam:
    sobota, 4 marca – Święty Kazimierz (1458-1483), królewicz, wielki czciciel Maryi

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom witraży Uczynki miłosierne co do duszy.
W imieniu wspólnoty Parafialnej składamy Serdeczne Bóg Zapłać.