XXX Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy za posprzątanie i dekorację kościoła: P. Helenie Mazurek, Monice i Renacie Szpeflik, Anecie Szpeflik, Marzenie Cekut, Joannie i Dariuszowi Denis z Gabrysiem.
    W czwartek po mszy św. wieczorowej zapraszamy do sprzątania rodziny: Dybek, Kniaziuk, Dobrowolskich, Leszczyńskich, Hryciuk, Bondyra i Korniak Mieczysława z Busówna.
  2. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych – msze św. o godz. 9.00 w kościele i 11.00 na cmentarzu z procesją żałobną. Natomiast w sobotę obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – msze św. o godz. 9.00 w kościele i o 11.00 na cmentarzu z procesją żałobną. Msze na cmentarzu będą jak pozwoli na to pogoda, czyli nie będzie deszczu ani mocno zimno; w tych dniach nie ma mszy św. w Kaplicach.
  3. W tym tygodniu wypada I Piątek; I Sobota i I Niedziela miesiąca. I Piątek i I Sobota to dni świąteczne. W I Niedzielę Adoracja i Wystawienie Najświętszego Sakramentu
  4. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny, który może zostać ofiarowany wyłącznie za dusze w czyśćcu cierpiące, aby go uzyskać należy pobożnie nawiedzi cmentarz, pomodlić się za zmarłych, oraz przystąpić do komunii św., każdego z tych dni możemy ofiarować taki odpust za duszę jednego zmarłego;
  5. Od 3 do 12 listopada będziemy się modlić w naszym kościele za wiernych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach, szczegóły na odwrocie kart Wypominkowych.
  6. Tydzień temu odbyło się liczenie wiernych do statystyki praktyk religijnych w Polsce; w naszej Parafii jest zameldowane 2593 osób, w kościele i kaplicach było w sumie 683 osoby – 26,3%
  7. Informujemy, że Odpust ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej – głównej naszej patronki obchodzić będziemy 17 listopada. Msze św. o godz. 9.00 i 12.00 Suma Odpustowa
  8. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Maryjne na przyszły rok w cenie 5 zł.
  9. Dziękujemy za ofiary na kościół.