Ofiarowanie Pańskie

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: P. Jolancie Ugarenko, Halinie Kloc, Katarzynie Łopąg, Katarzynie Prus, Zdzisławie Szanfisz, Alicji Szanfisz. W sobotę zapraszamy do sprzątania rodzinę: Borsukowskich, Walter, Łoś, Stepaniuk, Łopong Czesława.
  2. Taca na pomoc poszkodowanym w pożarze wyniosła: 6 039 zł i 1 euro. Serdeczne Bóg Zapłać
  3. W tym tygodniu wypada I czwartek i I Piątek miesiąca. W czwartek nabożeństwo po mszy św. o godz. 17.00, w piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, spowiedź od godz. 16.00, msza św. o 17.00.

Apel Policji „NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ”

Komenda Miejska Policji w Chełmie otrzymuje coraz więcej zgłoszeń o kolejnych próbach kradzieży lub wyłudzania pieniędzy szczególnie od osób starszych. Oszuści podają się za wnuczka, pracowników administracji, gazowni, elektrowni, inkasentów opłat, hydraulików, policjantów, prokuratorów, sprzedawców, a także osoby pokrzywdzone przez los. Pomysłowość ich jest nieograniczona. Mogą oni proponować przekazanie datków na zbiórki, akcje charytatywne, zakup niezbędnego w gospodarstwach domowych sprzętu czy też różnego rodzaju usług.
W ostatnim okresie pojawiają się również oszustwa „na policjanta”, ,,na prokuratora”, polegające na tym, że pewne osoby pojawiają się u nas podając się za policjantów lub prokuratorów i oświadczają, że przeprowadzają akcję policyjną, w trakcie której będziemy musieli przekazać przestępcom nasze pieniądze. W trakcie przekazywania pieniędzy przestępcy mają zostać zatrzymani przez policję, jednak tak się nie dzieje. Wszyscy wymienieni znikają z naszymi oszczędnościami.
Ponadto oszuści mogą grać w szczególnie okrutny sposób na naszych emocjach informując, że ktoś z naszych bliskich spowodował np. wypadek lub jest zatrzymany przez Policję i tylko szybkie wpłacenie poręczenia majątkowego tzw. „kaucji” lub przekazanie zadośćuczynienia finansowego pokrzywdzonym może uchronić bliską nam osobę od kary pozbawienia wolności.
Wystrzegajmy się również nieprzemyślanych zakupów oraz zmian operatorów dostarczania energii, telefonii podczas pokazów oraz wizyt domowych akwizytorów. Przed podjęciem decyzji zastanówmy się, zapoznajmy się dokładnie z umową, skonsultujmy się z rodziną bądź osobami bliskimi.

Komendant Miejski Policji w Chełmie
mł. insp. Mariusz Kołtun