NMP Królowej Polski

1. Dziękujemy za wykoszenie trawy P. Jerzemu Niewińskiemu, Franciszkowi Hanc, Zbigniewowi Rybińskiemu, Kamilowi i Zdzisławowi Bukszyńskim.
  2. Dziękujemy P. Barbarze Roman, Jolancie i Szczepanowi Roman za nasadzenie kwiatów przed kościołem.
  3. Dziękujemy bezimiennie za umycie po zewnątrz dużych okien w kościele.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 30 a w niedzielę o godz. 15.30. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.
  5. Jutro I Piątek Miesiąca o godz.15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, msza o godz. 17.00; w sobotę o godz. 17.00 msza w intencji KR;
  6. Bóg zapłać za ofiarę na kościół: Jolanta Podgórska -100 zł
  7. W najbliższą niedzielę 6 maja odbędzie się w naszej parafii Wizytacja Kanoniczna przeprowadzi ją Ks. Abp Stanisław Budzik. Program jest następujący:

7.30 msza w Staszycach;

9.00 msza w kościele – sprawozdanie z życia parafii, obłóczyny   kanonickie;

10.30 msza w Pniównie;

11.30 spotkanie z Radą Parafialną;

12.00 msza w kościele – Bierzmowanie;

po obiedzie modlitwa na cmentarzu i odwiedziny osoby chorej;

Spowiedź przed bierzmowaniem w sobotę o godz. 8.00

1. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedź druga;

Jarosław Robert Watrak kawaler z Wierzbicy Par. Tut.

i Aleksandra Marciniak panna z Piotrawina Par. Jastków

Zapowiedź pierwsza:

Marek Drochomerecki kawaler z Wierzbicy

i Katarzyna Zuzanna Winiarska panna z Chylina oboje Par. Tut.

Jeżeli ktoś zna przeszkody uniemożliwiające zawarcie małżeństwa  prosimy o zgłoszenie ich w kancelarii.

1. Informujemy, że Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek, 4 maja br., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.