Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Sprzątanie przechodzi na Władysławów.

Bóg zapłać za ofiary na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego: KR z Kol. Busówno i Busówna – 200 zł;

TRIDUUM PASCHALNE

W WIELKI CZWARTEK – w parafiach celebrowana jest w tym dniu jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne.

W naszym kościele ta wieczorna Msza Święta o godz. 18.00; Adoracja do godz. 22.00.

W WIELKI PIĄTEK – zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta. W tym dniu niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.

Liturgię wielkopiątkową rozpoczniemy tradycyjnie Drogą Krzyżową z Amfiteatru o godz. 16.00;
po niej ok. godz. 17.00 dalsza część liturgii.
Adoracja przy grobie do godz. 23.00

WIELKA SOBOTA – jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje więc cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa.

W sobotni wieczór o godz. 18.00 rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa.
Prosimy wziąć świece.
Adoracja do godz. 21.00.

WIELKANOC – Rezurekcja o godz. 6.00,
a następne msze św. godz. 9.00; 11.30;
nie ma mszy o godz. 16.00 i w kaplicach.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
msze św. o godz. 8.00 w Staszycach; 10.30 w Pniównie;
w kościele o godz. 9.00 i 11.30; nie ma mszy o godz. 16.00;
taca w tym dniu przeznaczona jest na KUL.

Poświecenie Pokarmów na stół Wielkanocny:

Godz. 8.00 – Staszyce
Godz. 8.20 – Władysławów